Internships @ Tradeville

Programul Tradeville destinat studentilor si masteranzilor ofera posibilitatea acumularii de experienta intr-una dintre cele mai dinamice societati romanesti din domeniul pietelor de capital.
Astfel, participantii in acest program de practica fac mai mult decat sa indeplineasca o simpla obligatie, ci acumuleaza exact lucrul de care un tanar absolvent are cea mai mare nevoie: experienta. Pentru participantii care demonstreaza abilitati deosebite la indeplinirea sarcinilor trasate, exista posibilitatea de dezvoltare in cadrul companiei.

Departamentul Helpdesk

Esti o persoana deschisa si comunicarea este a doua ta natura? Vrei sa afli mai multe despre piata de capital si sa pui in practica ce ai invatat la facultate? Vino sa faci parte din cea mai buna echipa dedicata clientilor.

Ce cautam?
  • student sau proaspat absolvent – de preferat studii economice;
  • foarte bune abilitati de comunicare, claritate in exprimare;
  • cunostinte minime despre piata de capital;
  • capacitate de acumulare rapida a informatiilor;
  • cunoastere foarte buna a limbii engleze (scris si vorbit);
  • abilitati de problem solving;
  • cunostinte operare calculator(pachet MS Office, Windows etc.).

Responsabilitati:
  • asigurarea de asistenta operationala prin intermediul canalelor de comunicare ale firmei;
  • oferirea de suport privind platformele de tranzactionare pentru pietele interne si internationale;
  • oferirea de informatii corecte si complete clientilor sau potentialilor clienti intr-o maniera profesionista si prietenoasa;
  • furnizarea de informatii legate de procedurile operationale stabilite de companie.

De ce sa aplici:
  • capeti experienta deruland propriile sarcini si proiecte;
  • ai program flexibil, in funcție de nevoile tale;
  • ai sansa de a acumula informatii complexe despre piata de capital intr-un timp relativ scurt;
  • esti indrumat de specialisti in domeniu, cu multe de impartasit;
  • primesti o scrisoare de recomandare daca te descurci bine;
  • daca ai un parcurs impresionant, vrem sa ne devii coleg.

Modalitatea de selectie:

Selectia finala va fi bazata pe o serie de teste si un interviu. Doar candidatii selectati vor fi contactati. Va rugam trimiteti CV-ul la internship@tradeville.eu, mentionand departamentul in subiect.

Departamentul Brokeraj/Vanzari

Vino alaturi de noi sa simti dinamica burselor locale si internationale. Vino sa afli de ce Tradeville este "cel mai bun broker de retail", premiu oferit chiar de Bursa de Valori Bucuresti.

Ce vei face la noi:
  • Vei invata de la colegii tai totul despre bursa locala si internationala: cum functioneaza, de ce aleg companiile sa se listeze la bursa (ex. Facebook, Snpachat, Google, Apple, etc.), de ce cumpara oamenii actiuni la bursa, cum poti castiga, care sunt riscurile, care sunt instrumentele, care sunt cele mai populare burse internationale, cum sa folosesti platformele de tranzactionare, cum sa folosesti rapoartele de analiza, cum impacteaza stirile cotatiile companiilor, etc;
  • Vei invata intreaga paleta de servicii si produse oferite de compania noastra si vei afla de ce suntem nr.1;
  • Ne vei ajuta sa transmitem din entuziasmul investitiilor la bursa catre oameni interesati de bursa;
  • Vei participa la seminarii si webinarii in care vei invata lucruri noi, dar vei si impartasi lucrurile deja invatate cu participantii;
  • Vei discuta cu clientii nostri despre serviciile si produsele noastre;
  • Vei simti ca faci parte dintr-o echipa misto.

Ce NU vei face la noi:

  • NU vei face vanzari agresive (ex. Cold calling);
  • NU te vei plictisi.

Aplica daca:

  • Ai incredere in tine
  • Te consideri o persoana inteligenta. Ar fi si mai bine daca te considera si altii;
  • Esti o persoana dinamica si comunicativa;
  • Te-ai bucura sa lucrezi in domeniul burselor si dupa internship.

Pentru a aplica,trimite-ne CV-ul tau la adresa de email internship@tradeville.eu

Departamentul Analiza

Ce cautam?
  • cunostinte bune despre instrumentele investitionale si analiza financiara;
  • cunostinte foarte bune de limba engleza (inclusiv termeni financiari);
  • cunostinte de operare PC (inclusiv suita Office);
  • capacitate buna de organizare a muncii, atentie la detalii si automotivare;
  • participarea la activitati extracuriculare in timpul facultatii este un plus.
  • disponibilitate pentru participarea la internship: 90 de ore

  • culegerea de date financiare pentru aproximativ 50 dintre cele mai mari companii romanesti;
  • suport pentru analiza de actiuni prin strangerea de informatii despre modelul de business, concurenta, indicatorii financiari;
  • traducerea in limba engleza a unor materiale de analiza despre pietele internationale.

Beneficii:
  • participarea la discutiile despre piata din cadrul departamentului de analiza;
  • posibilitatea de a primi raspunsuri la intrebari legate de pietele financiare locale si/sau international;
  • flexibilitate in stabilirea programului de lucru.

Departamentul IT

Intern Programator .NET

Ce cautam?

Un intern istet si pasionat care se poate dedica timp de 3 luni unui internship educativ si aplicat.
Vrem ca cel mai bun sa ne devina coleg full-time.

  • atentie la detalii;
  • capacitate buna de organizare a muncii;
  • atitudine deschisa catre tehnologii noi si focusata pe calitate.

Daca esti pasionat de programare .NET, trimite la internship@tradeville.eu CV-ul tau si rezolvarea acestui test.

Departamentul Juridic

Ce cautam?
  • Foarte bun cunoscator al limbii engleze
  • Student la drept, anul 2 sau 3

Responsabilitati
  • Cercetarea unor probleme legale specifice si raportarea concluziilor.
  • Revizuirea documentelor de business, a contractelor de confidentialitate și a altor documente legale.
  • Revizuirea si întreținerea contractelor.
  • Stagiarul va lucra cu diferite departamente pentru a rezolva situatiile care tin de speta juridica.

Pentru a aplica, trimite CV-ul tau pe adresa de e-mail internship@tradeville.eu, cu mentiunea Juridic in subiect.

Departamentul Project Management

  • capacitatea de a asimila si sintetiza usor informatii, gandire analitica;
  • eficienta in gandire, organizare si comunicare;
  • fire proactiva, perseverenta, dornica si capabila de realizari fara a avea nevoie de stimuli exteriori;
  • cunostinte peste nivelul mediu a pachetului Office, in special Excel/VBA;
  • experienta in programare (in special limbajul SQL) constituie un avantaj.

Selectia finala va fi bazata pe o serie de teste si un interviu. Doar candidatii selectati vor fi contactati.
Te rugam trimite CV-ul, precizand departamentul sau pozitia pentru care aplici la internship@tradeville.eu.

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), avand ca active suport, dupa caz, valori mobiliare, indici bursieri si alti indici, perechi valutare (FOREX), metale pretioase sau alte marfuri. Orice referiri la FOREX care ar putea sa apara in informatiile de pe site au in vedere piata Forex sau CFD pe FOREX, fiind exclusiv informatii de piata care privesc activul suport al instrumentului CFD pe perechi valutare. CFD este singurul instrument financiar derivat pe pietele externe promovat de catre S.S.I.F. Tradeville S.A.

S.S.I.F. Tradeville S.A., B-dul Carol I, nr. 34-36, cladirea International Business Center Modern, etajul 10, sector 2, Bucuresti, 020922, Romania, tel: 0040 21 318 75 55, fax: 0040 21 318 75 57, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
Telefon
Sunt interesat

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)