Date financiare VNC - VRANCART SA

Actiuni VNC
Date Financiare VNC
Dividende VNC

Bilant contabil

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Active imobilizate-total288,553,070316,424,844311,999,766
Imobilizari corporale254,811,833282,772,387278,426,132
Imobilizari financiare28,866,72828,866,72828,866,728
Imobilizari necorporale4,874,5091,404,9181,326,095
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total116,861,442121,364,305121,643,139
Casa si conturi la banci2,463,8872,149,2021,765,570
Creante67,530,15765,615,42074,311,597
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri46,098,98352,797,25244,502,822
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans768,415802,4311,063,150
Total Activ405,414,512437,789,149433,642,905
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt98,623,140101,633,525101,101,652
Comerciale25,126,40042,500,85128,349,202
Financiare73,496,74059,132,67472,752,450
Active circulante nete / datorii curente nete-19,730,780-
Datorii Pe Termen Lung100,549,034111,455,074105,840,204
Comerciale372,40014,202,42012,898,070
Financiare100,176,59484,110,92692,942,134
Venituri in Avans16,306,74613,141,72812,525,630
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli372,440--
Capitaluri proprii -total206,242,338224,700,550226,701,049
Capital social103,168,355103,168,355103,168,355
Capital subscris varsat-103,168,355-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv405,414,512437,789,149433,642,905
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-1,180-

Contul de profit si pierderi

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Venituri Din Exploatare - total237,705,937318,317,57273,411,731
Alte venituri din exploatare2,790,5783,469,300669,592
Cifra de afaceri neta225,333,749300,788,77675,686,997
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor9,581,61014,059,496-2,944,858
Cheltuieli de Exploatare -total216,481,448287,712,25469,853,805
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale17,912,89726,784,3297,760,566
Alte cheltuieli de exploatare25,120,7658,403,9922,889,134
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)5,213,8676,745,9633,181,197
Cheltuieli cu materii prime si materiale 121,017,924160,518,41335,009,436
Cheltuieli cu personalul47,215,99563,398,44115,283,141
Rezultatul Din Exploatare21,224,48930,605,3183,557,926
EBITDA---
Venituri Financiare -total1,2161,661383
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total4,574,1586,390,3661,550,854
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -4,572,942-6,388,705-1,550,471
Rezultatul curent16,651,54724,216,6132,007,455
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale237,707,153318,319,23373,412,114
Cheltuieli Totale221,055,606294,102,62071,404,659
Rezultatul Brut16,651,54724,216,6132,007,455
Impozit pe profit1,211,7151,323,757203,023
Alte impozite--11,008,730-
Rezultat Net15,439,83233,901,5861,804,432

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)