Date financiare VESY - VES SA

Actiuni VESY
Date Financiare VESY
Dividende VESY

Bilant contabil

31-Dec-201831-Mar-201930-Jun-2019
Active imobilizate-total15,489,31915,574,36615,383,940
Imobilizari corporale14,821,67314,945,76514,640,672
Imobilizari financiare252525
Imobilizari necorporale667,621628,576743,243
din care: Terenuri si constructii---
Participatii0-0
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total42,764,59642,527,20943,034,068
Casa si conturi la banci968,7321,294,9461,555,709
Creante12,401,69012,558,64410,419,916
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri29,394,17428,673,61931,058,443
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ58,253,91558,101,57558,418,008
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt22,503,80327,195,30225,795,890
Comerciale21,196,75914,174,44012,053,057
Financiare1,307,04413,020,86213,742,833
Active circulante nete / datorii curente nete19,465,369-17,238,178
Datorii Pe Termen Lung39,483,15938,616,34142,212,778
Comerciale39,483,15938,616,3417,797,047
Financiare--34,415,731
Venituri in Avans0-0
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli---
Capitaluri proprii -total-3,733,047-7,710,068-9,590,660
Capital social11,881,71911,881,7191,881,719
Capital subscris varsat11,881,719-1,881,719
Rezerve din reevaluare12,987,62513,424,36613,424,366
Total Pasiv58,253,91558,101,57558,418,008
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)467-376

Contul de profit si pierderi

31-Dec-201831-Mar-201930-Jun-2019
Venituri Din Exploatare - total31,196,5694,553,19312,279,952
Alte venituri din exploatare83,31013,48919,422
Cifra de afaceri neta32,257,8215,423,50811,012,287
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor--883,8041,248,243
Cheltuieli de Exploatare -total43,522,4528,719,001-18,310,633
Ajustari privind provizioanele-456,007--
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale1,371,080350,573-695,831
Alte cheltuieli de exploatare4,787,0161,542,017-3,150,253
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)2,615,734217,740-324,255
Cheltuieli cu materii prime si materiale 14,798,7132,683,252-6,233,263
Cheltuieli cu personalul17,488,3813,925,419-7,907,031
Rezultatul Din Exploatare-12,325,883-4,165,808-6,030,681
EBITDA---
Venituri Financiare -total-77,20347,98591,221
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-104,273257,635-316,591
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -27,070-209,650-225,370
Rezultatul curent-12,352,953-4,375,458-6,256,051
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale31,119,3664,601,17812,371,173
Cheltuieli Totale43,418,1798,976,636-18,627,224
Rezultatul Brut-12,298,813-4,375,458-6,256,051
Impozit pe profit---
Alte impozite---
Rezultat Net-12,298,813-4,375,458-6,256,051

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)