Date financiare TGN - S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A.

Domeniu: Gaze naturale
Actiuni TGN
Date Financiare TGN
Dividende TGN

Bilant contabil

31-Mar-202030-Jun-202030-Sep-2020
Active imobilizate-total4,818,223,1215,214,184,5695,585,376,999
Imobilizari corporale472,277,997459,781,809453,557,296
Imobilizari financiare256,776,1121,208,704,379282,280,178
Imobilizari necorporale3,281,258,6613,537,272,4923,872,151,543
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total1,229,582,4921,034,686,148975,364,949
Casa si conturi la banci417,157,576375,617,789335,249,821
Creante364,549,198257,036,947295,650,922
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri447,875,718402,031,412344,464,206
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ6,047,805,6136,248,870,7176,560,741,948
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt582,609,243737,433,108594,453,127
Comerciale543,442,305635,366,783477,162,734
Financiare39,166,93831,147,50052,698,400
Active circulante nete / datorii curente nete-1,271,354,153-
Datorii Pe Termen Lung1,481,388,9531,001,114,2492,161,693,409
Comerciale817,868,14218,193,5767,331,156
Financiare663,520,811917,020,5001,185,175,479
Venituri in Avans648,755,811616,493,375840,478,673
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli194,866,551179,417,875184,450,601
Capitaluri proprii -total3,983,807,4173,830,967,1393,804,595,412
Capital social117,738,440117,738,440117,738,440
Capital subscris varsat-117,738,440-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv6,047,805,6136,248,870,7176,560,741,948
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-4,162-

Contul de profit si pierderi

31-Mar-202030-Jun-202030-Sep-2020
Venituri Din Exploatare - total916,679,3261,543,981,7882,172,482,249
Alte venituri din exploatare8,985,99221,974,22840,946,321
Cifra de afaceri neta568,816,582851,174,0001,117,075,400
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total676,210,4931,302,024,6061,961,945,669
Ajustari privind provizioanele3,491,698-7,862,726-3,865,221
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale61,293,264104,878,483168,593,438
Alte cheltuieli de exploatare86,681,362163,153,158238,179,365
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 30,643,24749,996,22374,193,388
Cheltuieli cu personalul90,222,983206,906,487318,713,069
Rezultatul Din Exploatare240,468,833241,957,182210,536,580
EBITDA---
Venituri Financiare -total7,270,53142,416,62250,147,965
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total5,381,1437,228,04012,457,688
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 1,889,38835,188,58237,690,277
Rezultatul curent242,358,221277,145,764248,226,857
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale923,949,8571,586,398,4102,222,630,214
Cheltuieli Totale681,591,6361,309,252,6461,974,403,357
Rezultatul Brut242,358,221277,145,764248,226,857
Impozit pe profit40,491,19145,977,64643,430,466
Alte impozite---
Rezultat Net201,867,030231,168,118204,796,391

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)