Date financiare TGN - S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A.

Domeniu: Gaze naturale
Actiuni TGN
Date Financiare TGN
Dividende TGN

Bilant contabil

30-Sep-202031-Dec-202031-Mar-2021
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli184,450,601198,146,246199,520,116
Capitaluri proprii -total3,804,595,4123,746,268,5573,908,848,869
Capital social117,738,440117,738,440117,738,440
Capital subscris varsat-117,738,440-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv6,560,741,9487,221,648,9387,308,402,438
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-4,153-
Venituri in Avans840,478,6731,043,635,2271,037,421,208
Financiare1,185,175,4791,593,385,4891,651,679,068
Comerciale7,331,15616,482,44015,984,585
Datorii Pe Termen Lung2,161,693,4092,772,114,1602,823,695,865
Financiare52,698,400121,410,42276,125,077
Comerciale477,162,734434,132,013349,095,192
Datorii Pe Termen Scurt594,453,127703,266,221575,857,704
Investitii pe termen lung---
Total Activ6,560,741,9487,221,648,9387,308,402,438
Stocuri344,464,206194,141,876178,814,897
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Creante295,650,922677,396,485629,286,180
Participatii---
din care: Terenuri si constructii---
Imobilizari necorporale3,872,151,5433,940,774,6874,028,289,896
Imobilizari financiare282,280,1781,369,253,9341,390,260,801
Imobilizari corporale453,557,296731,437,847729,047,732
Active circulante nete / datorii curente nete-1,814,939,311-
Cheltuieli in avans---
Capital de lucru---
Casa si conturi la banci335,249,821289,452,040329,942,233
Active circulante-total975,364,9491,160,990,4011,138,043,310
alte investitii imobilizate---
Active imobilizate-total5,585,376,9996,060,658,5376,170,359,128

Contul de profit si pierderi

30-Sep-202031-Dec-202031-Mar-2021
Venituri Din Exploatare - total2,172,482,2493,124,802,836688,652,408
Alte venituri din exploatare40,946,32173,327,80824,597,113
Cifra de afaceri neta1,117,075,4001,264,687,390506,045,360
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total1,961,945,6692,960,308,408510,091,483
Ajustari privind provizioanele-3,865,2216,121,086-
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale168,593,438248,718,20581,109,952
Alte cheltuieli de exploatare238,179,365368,510,90563,234,404
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 74,193,388115,609,38637,752,350
Cheltuieli cu personalul318,713,069434,561,18895,732,204
Rezultatul Din Exploatare210,536,580164,494,428177,006,471
EBITDA---
Venituri Financiare -total50,147,96568,929,38431,465,558
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total12,457,68833,871,63814,965,550
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 37,690,27735,057,74616,500,008
Rezultatul curent248,226,857199,552,174193,506,479
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale2,222,630,2143,193,732,220720,117,966
Cheltuieli Totale1,974,403,3572,994,180,046525,057,033
Rezultatul Brut248,226,857199,552,174193,506,479
Impozit pe profit43,430,46634,327,85839,090,562
Alte impozite---
Rezultat Net204,796,391165,224,316154,415,917

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 71% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)