Date financiare TGN - S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A.

Domeniu: Gaze naturale
Actiuni TGN
Date Financiare TGN
Dividende TGN

Bilant contabil

31-Dec-201931-Mar-202030-Jun-2020
Active imobilizate-total4,484,129,2894,818,223,1215,214,184,569
Imobilizari corporale476,405,816472,277,997459,781,809
Imobilizari financiare939,808,223256,776,1121,208,704,379
Imobilizari necorporale3,058,556,0713,281,258,6613,537,272,492
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total1,285,039,0061,229,582,4921,034,686,148
Casa si conturi la banci311,138,161417,157,576375,617,789
Creante485,867,200364,549,198257,036,947
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri488,033,645447,875,718402,031,412
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ5,769,168,2956,047,805,6136,248,870,717
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt497,438,738582,609,243737,433,108
Comerciale420,478,016543,442,305635,366,783
Financiare2,867,58039,166,93831,147,500
Active circulante nete / datorii curente nete1,586,085,561--
Datorii Pe Termen Lung1,489,789,1701,481,388,9531,001,114,249
Comerciale53,278,838817,868,14218,193,576
Financiare661,062,420663,520,811917,020,500
Venituri in Avans647,728,922648,755,811616,493,375
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli193,951,750194,866,551179,417,875
Capitaluri proprii -total3,781,940,3873,983,807,4173,830,967,139
Capital social117,738,440117,738,440117,738,440
Capital subscris varsat117,738,440--
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv5,769,168,2956,047,805,6136,248,870,717
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)4,246--

Contul de profit si pierderi

31-Dec-201931-Mar-202030-Jun-2020
Venituri Din Exploatare - total2,769,711,633916,679,3261,543,981,788
Alte venituri din exploatare56,372,9018,985,99221,974,228
Cifra de afaceri neta1,850,404,882568,816,582851,174,000
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total2,421,744,029676,210,4931,302,024,606
Ajustari privind provizioanele49,818,8873,491,698-7,862,726
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale193,622,48261,293,264104,878,483
Alte cheltuieli de exploatare472,343,87586,681,362163,153,158
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 99,266,83530,643,24749,996,223
Cheltuieli cu personalul413,647,34790,222,983206,906,487
Rezultatul Din Exploatare347,967,604240,468,833241,957,182
EBITDA---
Venituri Financiare -total98,951,9037,270,53142,416,622
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total27,817,9275,381,1437,228,040
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 71,133,9761,889,38835,188,582
Rezultatul curent419,101,580242,358,221277,145,764
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale2,868,663,536923,949,8571,586,398,410
Cheltuieli Totale2,449,561,956681,591,6361,309,252,646
Rezultatul Brut419,101,580242,358,221277,145,764
Impozit pe profit70,842,56440,491,19145,977,646
Alte impozite-4,636,774--
Rezultat Net348,259,016201,867,030231,168,118

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)