Date financiare TGN - S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A.

Domeniu: Gaze naturale
Actiuni TGN
Date Financiare TGN
Dividende TGN

Bilant contabil

30-Jun-201730-Sep-201731-Dec-2017
Active imobilizate-total3,099,856,3843,708,706,4843,717,002,863
Imobilizari corporale570,341,051562,058,558558,553,293
Imobilizari financiare644,642,635652,617,216665,863,612
Imobilizari necorporale2,522,146,0402,494,030,7102,492,585,958
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
Active circulante-total2,548,372,4801,426,829,2981,530,199,700
Casa si conturi la banci1,538,467,7871,102,469,3321,062,351,009
Creante928,593,280245,157,881380,706,942
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri81,292,62179,202,08587,141,749
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ5,660,280,9485,135,535,7825,247,202,563
Datorii Pe Termen Scurt730,961,024214,915,890268,441,724
Comerciale713,911,516170,250,750268,441,724
Financiare60,068,89644,665,140-
Active circulante nete / datorii curente nete1,797,483,648--
Datorii Pe Termen Lung76,603,5601,194,849,0981,256,629,347
Comerciale---
Financiare1,203,662,6221,194,849,09869,895,500
Venituri in Avans1,039,329,472-1,016,571
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli---
Capitaluri proprii -total3,692,709,8883,725,770,7943,744,131,492
Capital social117,738,440117,738,440117,738,440
Capital subscris varsat117,738,440--
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv5,670,352,8365,135,535,7825,247,202,563
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)4,628--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201730-Sep-201731-Dec-2017
Venituri Din Exploatare - total1,074,700,9281,422,803,4441,748,372,281
Alte venituri din exploatare--11,035,796
Cifra de afaceri neta1,027,602,9441,302,436,8501,671,336,485
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total609,420,992927,374,8361,070,401,326
Ajustari privind provizioanele---430,565
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale--214,429,892
Alte cheltuieli de exploatare335,501,265521,698,599471,420,698
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale ---
Cheltuieli cu personalul184,475,413290,271,993384,981,301
Rezultatul Din Exploatare465,279,968495,428,608677,970,955
EBITDA---
Venituri Financiare -total21,767,336176,284,454190,576,590
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total8,671,971147,971,513148,590,146
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 13,095,36528,312,94141,986,444
Rezultatul curent--719,957,399
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale1,096,468,2241,599,087,8981,938,948,871
Cheltuieli Totale618,092,9921,075,346,3491,218,991,472
Rezultatul Brut478,375,328523,741,549719,957,399
Impozit pe profit77,884,76290,189,999117,778,569
Alte impozite---
Rezultat Net400,490,560433,551,550602,178,830

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), avand ca active suport, dupa caz, valori mobiliare, indici bursieri si alti indici, perechi valutare (FOREX), metale pretioase sau alte marfuri. Orice referiri la FOREX care ar putea sa apara in informatiile de pe site au in vedere piata Forex sau CFD pe FOREX, fiind exclusiv informatii de piata care privesc activul suport al instrumentului CFD pe perechi valutare. CFD este singurul instrument financiar derivat pe pietele externe promovat de catre S.S.I.F. Tradeville S.A.

S.S.I.F. Tradeville S.A., B-dul Carol I, nr. 34-36, cladirea International Business Center Modern, etajul 10, sector 2, Bucuresti, 020922, Romania, tel: 0040 21 318 75 55, fax: 0040 21 318 75 57, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)