Date financiare TGN - S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A.

Domeniu: Gaze naturale
Actiuni TGN
Date Financiare TGN
Dividende TGN

Bilant contabil

30-Jun-201730-Sep-201731-Dec-2017
Active imobilizate-total3,099,856,3843,708,706,4843,057,266,944
Imobilizari corporale570,341,051562,058,558558,553,293
Imobilizari financiare644,642,635652,617,216665,863,612
Imobilizari necorporale2,522,146,0402,494,030,7102,492,585,958
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
Active circulante-total2,548,372,4801,426,829,2982,153,636,352
Casa si conturi la banci1,538,467,7871,102,469,3321,062,351,009
Creante928,593,280245,157,8811,009,171,008
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri81,292,62179,202,08587,141,749
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ5,660,280,9485,135,535,7825,210,903,296
Datorii Pe Termen Scurt730,961,024214,915,890217,594,784
Comerciale713,911,516170,250,750268,441,724
Financiare60,068,89644,665,140-
Active circulante nete / datorii curente nete1,797,483,648-1,904,269,312
Datorii Pe Termen Lung76,603,5601,194,849,098138,731,280
Comerciale---
Financiare1,203,662,6221,194,849,09869,895,500
Venituri in Avans1,039,329,472-1,025,687,744
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli---
Capitaluri proprii -total3,692,709,8883,725,770,7943,721,149,952
Capital social117,738,440117,738,440117,738,440
Capital subscris varsat117,738,440-117,738,440
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv5,670,352,8365,135,535,7825,247,202,563
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)4,628-4,548

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201730-Sep-201731-Dec-2017
Venituri Din Exploatare - total1,074,700,9281,422,803,4441,934,581,888
Alte venituri din exploatare--11,035,796
Cifra de afaceri neta1,027,602,9441,302,436,8501,800,078,976
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total609,420,992927,374,8361,269,855,744
Ajustari privind provizioanele---430,565
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale--214,429,892
Alte cheltuieli de exploatare335,501,265521,698,599471,420,698
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale ---
Cheltuieli cu personalul184,475,413290,271,993384,981,301
Rezultatul Din Exploatare465,279,968495,428,608664,726,144
EBITDA---
Venituri Financiare -total21,767,336176,284,45452,001,636
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total8,671,971147,971,51311,682,849
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 13,095,36528,312,94140,318,788
Rezultatul curent--719,957,399
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale1,096,468,2241,599,087,8981,986,583,552
Cheltuieli Totale618,092,9921,075,346,3491,281,538,560
Rezultatul Brut478,375,328523,741,549705,044,928
Impozit pe profit77,884,76290,189,999117,778,569
Alte impozite---
Rezultat Net400,490,560433,551,550582,061,056

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), avand ca active suport, dupa caz, valori mobiliare, indici bursieri si alti indici, perechi valutare (FOREX), metale pretioase sau alte marfuri. Orice referiri la FOREX care ar putea sa apara in informatiile de pe site au in vedere piata Forex sau CFD pe FOREX, fiind exclusiv informatii de piata care privesc activul suport al instrumentului CFD pe perechi valutare. CFD este singurul instrument financiar derivat pe pietele externe promovat de catre S.S.I.F. Tradeville S.A.

S.S.I.F. Tradeville S.A., B-dul Carol I, nr. 34-36, cladirea International Business Center Modern, etajul 10, sector 2, Bucuresti, 020922, Romania, tel: 0040 21 318 75 55, fax: 0040 21 318 75 57, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)