Date financiare TEL - C.N.T.E.E. TRANSELECTRICA

Actiuni TEL
Date Financiare TEL
Dividende TEL

Bilant contabil

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Active imobilizate-total3,013,075,8693,550,844,7633,536,455,802
Imobilizari corporale2,899,793,5023,445,906,4903,430,093,246
Imobilizari financiare81,500,83381,500,83381,500,833
Imobilizari necorporale31,781,53423,437,44024,861,723
din care: Terenuri si constructii-6,328,685-
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total1,170,431,4891,149,638,6261,246,018,207
Casa si conturi la banci271,812,261320,768,647491,845,736
Creante781,049,505706,350,248715,565,268
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri37,569,72337,519,73138,607,203
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ4,183,507,3584,700,483,3894,782,474,009
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt750,959,960732,313,077808,211,914
Comerciale592,602,203663,705,210626,116,584
Financiare158,357,75768,607,867182,095,330
Active circulante nete / datorii curente nete-516,042,128-
Datorii Pe Termen Lung603,054,287684,041,975613,640,073
Comerciale52,411,509424,352,671296,654,746
Financiare550,642,778259,689,304316,985,327
Venituri in Avans408,267,425397,850,957396,311,359
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli64,356,7845,866,30570,014,590
Capitaluri proprii -total2,829,493,1113,284,128,3373,360,622,022
Capital social733,031,420733,031,420733,031,420
Capital subscris varsat-733,031,420-
Rezerve din reevaluare490,915,050922,454,926900,537,380
Total Pasiv4,183,507,3584,700,483,3894,782,474,009
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-2,027-

Contul de profit si pierderi

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Venituri Din Exploatare - total599,173,8822,397,710,509602,843,139
Alte venituri din exploatare14,367,24450,932,2489,523,600
Cifra de afaceri neta584,806,6382,346,778,261593,319,539
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total549,584,426-2,281,881,939508,819,883
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale67,968,813-280,042,43568,455,275
Alte cheltuieli de exploatare424,201,149-1,783,386,882386,807,514
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 1,807,586-8,520,7441,683,650
Cheltuieli cu personalul55,606,878-209,931,87851,873,444
Rezultatul Din Exploatare49,589,456115,828,57094,023,256
EBITDA---
Venituri Financiare -total1,848,9229,722,4802,545,824
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total3,695,150-18,470,5904,132,850
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -1,846,228-8,748,110-1,587,026
Rezultatul curent47,743,228119,473,81392,436,230
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale601,022,8042,407,232,016605,388,963
Cheltuieli Totale553,279,5762,287,758,203512,952,733
Rezultatul Brut47,743,228107,080,46192,436,230
Impozit pe profit4,371,682-11,049,50315,239,477
Alte impozite---
Rezultat Net43,371,54696,030,95877,196,753

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)