Date financiare SNP - OMV PETROM S.A.

Actiuni SNP
Date Financiare SNP
Dividende SNP

Bilant contabil

31-Dec-201831-Mar-201930-Jun-2019
Active imobilizate-total33,548,660,00034,036,330,00034,230,860,000
Imobilizari corporale26,749,090,00027,071,260,00027,252,420,000
Imobilizari financiare3,740,620,0003,636,320,0003,539,520,000
Imobilizari necorporale3,058,950,0003,328,750,0003,438,920,000
din care: Terenuri si constructii---
Participatii45,239,000-7,000,000
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total9,911,535,19010,848,460,00010,117,930,000
Casa si conturi la banci5,609,430,0006,078,830,0004,991,550,000
Creante1,674,230,0001,724,340,0001,865,150,000
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri2,151,540,0002,361,130,0002,465,110,000
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ43,709,781,52044,884,790,00044,622,983,443
Datorii Pe Termen Scurt5,455,550,0005,285,360,0004,991,960,000
Comerciale5,455,550,0002,928,720,0002,736,390,000
Financiare-2,356,640,0002,255,570,000
Active circulante nete / datorii curente nete5,489,504,047-6,266,567,006
Datorii Pe Termen Lung6,847,430,000682,070,0007,535,320,000
Comerciale6,191,660,00019,330,00017,510,000
Financiare655,770,000662,740,000726,970,000
Venituri in Avans53,895,161-32,365,615
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli6,676,470,0006,380,070,0006,790,840,000
Capitaluri proprii -total31,368,100,00032,538,340,00031,822,560,000
Capital social5,664,410,0005,664,410,0005,664,410,000
Capital subscris varsat5,664,410,834-5,664,410,834
Rezerve din reevaluare25,703,210,000--
Total Pasiv43,589,145,19044,885,840,00044,349,840,000
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)12,498-11,990

Contul de profit si pierderi

31-Dec-201831-Mar-201930-Jun-2019
Venituri Din Exploatare - total23,204,850,0005,588,290,00011,514,790,000
Alte venituri din exploatare681,610,000168,220,000195,050,000
Cifra de afaceri neta22,523,240,0005,420,070,00011,319,740,000
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total17,991,860,000-4,299,830,000-9,257,290,000
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale3,180,130,000-757,760,000-1,606,180,000
Alte cheltuieli de exploatare239,410,000-349,660,000-779,740,000
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)3,139,790,000-794,270,000-1,591,400,000
Cheltuieli cu materii prime si materiale 8,040,240,000-1,878,470,000-4,210,250,000
Cheltuieli cu personalul1,977,470,000-519,670,000-1,069,720,000
Rezultatul Din Exploatare5,212,990,0001,288,460,0002,257,500,000
EBITDA---
Venituri Financiare -total162,240,00096,420,000201,410,000
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total461,660,000-72,350,000-148,830,000
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -299,420,00024,070,00052,580,000
Rezultatul curent4,913,570,0001,312,530,0002,310,080,000
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale22,685,480,0005,516,490,00011,521,150,000
Cheltuieli Totale18,453,520,000-4,372,180,000-9,406,120,000
Rezultatul Brut4,913,570,0001,312,530,0002,310,080,000
Impozit pe profit835,780,000-161,350,000-335,540,000
Alte impozite---
Rezultat Net4,078,100,0001,151,180,0001,974,540,000

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 74% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)