Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

30-Jun-202030-Sep-202031-Dec-2020
Active imobilizate-total6,052,608,9866,000,932,0345,995,541,879
Imobilizari corporale5,988,509,9755,796,864,3975,794,727,840
Imobilizari financiare6,506,031148,172,132146,722,132
Imobilizari necorporale57,592,98055,895,50553,470,674
din care: Terenuri si constructii---
Participatii100--
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,455,327,6842,649,406,9552,848,927,551
Casa si conturi la banci1,857,851,378633,118,095546,565,840
Creante159,288,129223,489,838157,943,751
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri382,626,226424,640,707435,434,531
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans55,561,95117,799,315-
Total Activ8,507,936,6708,650,338,9898,844,469,430
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt501,212,307542,199,576611,428,370
Comerciale267,460,770201,960,336285,020,150
Financiare233,751,537213,029,065212,112,803
Active circulante nete / datorii curente nete2,017,871,955--
Datorii Pe Termen Lung832,409,612799,053,118722,100,502
Comerciale313,939,099--
Financiare518,470,513363,865,396290,993,641
Venituri in Avans125,065,562125,445,580102,296,423
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli279,300,546225,200,595292,682,420
Capitaluri proprii -total7,174,314,7517,309,086,2957,510,940,558
Capital social3,210,641,2533,210,641,2533,211,941,683
Capital subscris varsat3,015,138,510--
Rezerve din reevaluare1,820,339,902206,364,129198,799,898
Total Pasiv8,507,936,6708,650,338,9898,844,469,430
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)2,081--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-202030-Sep-202031-Dec-2020
Venituri Din Exploatare - total1,182,979,4201,777,182,4842,500,171,953
Alte venituri din exploatare18,314,87435,520,87454,167,930
Cifra de afaceri neta1,164,664,5461,741,661,6102,446,004,023
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total794,375,4281,239,452,9601,733,747,513
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale278,255,370408,763,469544,752,111
Alte cheltuieli de exploatare232,999,220406,116,032559,352,220
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)-51,553,16556,596,319
Cheltuieli cu materii prime si materiale 64,589,72146,849,121132,766,256
Cheltuieli cu personalul218,531,117326,171,173440,280,607
Rezultatul Din Exploatare388,603,992537,729,524766,424,440
EBITDA---
Venituri Financiare -total47,134,24568,634,13584,530,211
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total22,580,24733,730,05640,513,514
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 24,553,99834,904,07944,016,697
Rezultatul curent413,157,990572,633,603810,441,137
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale1,230,113,6651,845,816,6192,584,702,164
Cheltuieli Totale816,955,6751,273,183,0161,774,261,027
Rezultatul Brut413,157,990572,633,603810,441,137
Impozit pe profit69,995,81094,944,348125,731,788
Alte impozite---
Rezultat Net343,162,180477,689,255684,709,349

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 71% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)