Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

31-Mar-201930-Jun-201930-Sep-2019
Active imobilizate-total6,511,655,2816,492,231,9556,376,460,044
Imobilizari corporale6,255,285,3596,371,615,3166,181,095,119
Imobilizari financiare205,980,58764,314,486141,689,201
Imobilizari necorporale50,389,33556,302,15353,675,724
din care: Terenuri si constructii---
Participatii-100-
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,505,877,2282,158,304,9272,360,654,751
Casa si conturi la banci1,828,045,6631,508,243,6831,680,031,121
Creante205,064,315158,762,571195,487,986
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri372,925,431380,844,525394,768,269
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans58,478,27669,090,60531,487,881
Total Activ9,017,532,5098,650,536,8828,737,114,795
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt438,053,160532,660,033540,931,506
Comerciale226,202,460323,168,457264,374,234
Financiare211,850,700209,491,576276,557,272
Active circulante nete / datorii curente nete-1,732,007,899-
Datorii Pe Termen Lung812,195,0831,027,181,731980,021,350
Comerciale139,868,786429,560,138776,064,696
Financiare672,326,297597,621,593203,956,654
Venituri in Avans142,501,328148,686,681103,998,797
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli226,366,905227,002,712227,002,712
Capitaluri proprii -total7,398,416,0337,090,695,1187,216,161,939
Capital social3,210,641,2533,210,641,2533,210,641,253
Capital subscris varsat-3,015,138,510-
Rezerve din reevaluare250,042,2511,820,339,902235,337,713
Total Pasiv9,017,532,5098,650,536,8828,737,114,795
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-2,046-

Contul de profit si pierderi

31-Mar-201930-Jun-201930-Sep-2019
Venituri Din Exploatare - total678,007,3201,208,556,8481,810,218,166
Alte venituri din exploatare9,336,48521,015,83029,984,766
Cifra de afaceri neta668,670,8351,187,541,0181,780,233,400
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total391,786,093-844,374,489-1,289,536,081
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale136,392,196-274,872,313-415,581,760
Alte cheltuieli de exploatare106,177,419-242,614,106-443,541,097
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)5,561,481-42,201,756-
Cheltuieli cu materii prime si materiale 28,222,948-50,905,952-78,601,369
Cheltuieli cu personalul115,432,049-233,780,362-351,811,855
Rezultatul Din Exploatare286,221,227364,182,359520,682,085
EBITDA---
Venituri Financiare -total14,305,94734,695,44549,216,608
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total31,784,625-38,797,222-53,920,578
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -17,478,678-4,101,777-4,703,970
Rezultatul curent268,742,549360,080,582515,978,115
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale692,313,2671,243,252,2931,859,434,774
Cheltuieli Totale423,570,718-883,171,711-1,343,456,659
Rezultatul Brut268,742,549360,080,582515,978,115
Impozit pe profit49,457,12869,461,441-
Alte impozite---
Rezultat Net219,285,421290,619,141415,945,638

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 74% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)