Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Active imobilizate-total6,376,460,0446,301,418,6726,151,854,642
Imobilizari corporale6,181,095,1196,056,155,8845,943,274,056
Imobilizari financiare141,689,201184,502,132149,222,132
Imobilizari necorporale53,675,72460,760,65659,358,454
din care: Terenuri si constructii---
Participatii-100-
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,360,654,7512,507,153,6872,798,264,372
Casa si conturi la banci1,680,031,1211,793,400,0922,188,107,322
Creante195,487,986217,328,609163,353,646
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri394,768,269405,854,757400,725,491
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans31,487,88131,690,73546,077,913
Total Activ8,737,114,7958,808,572,3598,950,119,014
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt540,931,506531,244,765500,294,746
Comerciale264,374,234304,164,348244,925,084
Financiare276,557,272227,080,417255,369,662
Active circulante nete / datorii curente nete-2,076,240,911-
Datorii Pe Termen Lung980,021,350937,118,219899,838,265
Comerciale776,064,696313,883,628314,257,221
Financiare203,956,654623,234,591585,581,044
Venituri in Avans103,998,797128,282,233124,031,518
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli227,002,712272,913,646272,913,646
Capitaluri proprii -total7,216,161,9397,340,209,3757,549,986,003
Capital social3,210,641,2533,210,641,2533,210,641,253
Capital subscris varsat-3,015,138,510-
Rezerve din reevaluare235,337,713227,996,066220,717,107
Total Pasiv8,737,114,7958,808,572,3598,950,119,014
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-2,038-

Contul de profit si pierderi

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Venituri Din Exploatare - total1,810,218,1662,417,533,306636,792,804
Alte venituri din exploatare29,984,76639,761,1067,555,502
Cifra de afaceri neta1,780,233,4002,377,772,200629,237,302
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total-1,289,536,0811,781,010,945394,226,726
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale-415,581,760555,609,729137,612,695
Alte cheltuieli de exploatare-443,541,097693,538,142111,992,503
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale -78,601,369106,241,19631,350,473
Cheltuieli cu personalul-351,811,855425,621,878113,271,055
Rezultatul Din Exploatare520,682,085636,522,361242,566,078
EBITDA---
Venituri Financiare -total49,216,60867,336,73526,452,489
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-53,920,57865,486,7909,584,079
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -4,703,9701,849,94516,868,410
Rezultatul curent515,978,115638,372,306259,434,488
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale1,859,434,7742,484,870,041663,245,293
Cheltuieli Totale-1,343,456,6591,846,497,735403,810,805
Rezultatul Brut515,978,115638,372,306259,434,488
Impozit pe profit-97,429,72944,382,546
Alte impozite---
Rezultat Net415,945,638540,942,577215,051,942

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)