Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

30-Sep-201831-Dec-201831-Mar-2019
Active imobilizate-total6,698,382,1896,615,097,6916,511,655,281
Imobilizari corporale6,433,321,3696,309,192,5166,255,285,359
Imobilizari financiare215,203,942252,140,660205,980,587
Imobilizari necorporale49,856,87853,764,51550,389,335
din care: Terenuri si constructii---
Participatii-100-
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,477,488,6822,186,034,7942,505,877,228
Casa si conturi la banci1,146,457,1331,611,175,7181,828,045,663
Creante163,619,257174,953,003205,064,315
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri343,576,079368,749,773372,925,431
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans16,639,57210,201,32158,478,276
Total Activ9,192,510,4438,808,617,0839,017,532,509
Datorii Pe Termen Scurt484,979,740580,840,967438,053,160
Comerciale277,800,575377,447,107226,202,460
Financiare207,179,165203,393,860211,850,700
Active circulante nete / datorii curente nete-1,773,019,329-
Datorii Pe Termen Lung1,157,140,6391,107,822,503812,195,083
Comerciale285,863,290423,855,034139,868,786
Financiare871,277,349683,967,469672,326,297
Venituri in Avans118,343,458114,757,293142,501,328
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli134,191,803175,458,782226,366,905
Capitaluri proprii -total7,533,750,4927,112,469,0157,398,416,033
Capital social3,210,641,2533,210,641,2533,210,641,253
Capital subscris varsat-3,015,138,510-
Rezerve din reevaluare--250,042,251
Total Pasiv9,175,870,8718,801,132,4859,017,532,509
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-2,002-

Contul de profit si pierderi

30-Sep-201831-Dec-201831-Mar-2019
Venituri Din Exploatare - total1,574,293,6042,178,761,996678,007,320
Alte venituri din exploatare46,552,39050,095,0619,336,485
Cifra de afaceri neta1,527,741,2142,128,666,935668,670,835
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total1,192,421,4451,643,546,422391,786,093
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale416,128,755554,111,507136,392,196
Alte cheltuieli de exploatare409,427,709643,339,932106,177,419
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)52,478,66757,318,8265,561,481
Cheltuieli cu materii prime si materiale --28,222,948
Cheltuieli cu personalul314,386,314388,776,157115,432,049
Rezultatul Din Exploatare381,872,159535,215,574286,221,227
EBITDA---
Venituri Financiare -total65,142,41195,042,84514,305,947
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total47,146,70158,855,60931,784,625
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 17,995,71036,187,236-17,478,678
Rezultatul curent399,867,869571,402,810268,742,549
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale1,639,436,0152,273,804,841692,313,267
Cheltuieli Totale1,239,568,1461,702,402,031423,570,718
Rezultatul Brut399,867,869571,402,810268,742,549
Impozit pe profit78,871,669180,857,02349,457,128
Alte impozite---
Rezultat Net320,996,200390,545,787219,285,421

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 74% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)