Date financiare SNG - S.N.G.N. ROMGAZ S.A.

Actiuni SNG
Date Financiare SNG
Dividende SNG

Bilant contabil

31-Mar-202030-Jun-202030-Sep-2020
Active imobilizate-total5,822,471,0005,812,370,0005,782,997,000
Imobilizari corporale5,553,787,0005,552,328,0005,512,968,000
Imobilizari financiare30,386,00030,010,00030,343,000
Imobilizari necorporale12,495,00012,852,00011,970,000
din care: Terenuri si constructii---
Participatii-120,776-
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,985,558,0003,020,511,0002,613,572,000
Casa si conturi la banci915,773,0001,354,274,000699,190,000
Creante935,925,000583,482,000534,601,000
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri251,499,000273,250,000304,836,000
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ8,808,029,0008,832,881,0008,396,569,000
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt552,701,000970,398,000397,042,000
Comerciale172,319,000173,742,00074,740,000
Financiare380,382,000796,656,000756,000
Active circulante nete / datorii curente nete-2,920,064,509-
Datorii Pe Termen Lung509,370,000508,120,000504,059,000
Comerciale501,124,000500,001,000-
Financiare8,246,0008,119,0007,995,000
Venituri in Avans23,798,00035,474,00033,137,000
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli573,683,000533,728,000587,478,000
Capitaluri proprii -total7,745,958,0007,354,363,0007,495,468,000
Capital social385,422,000385,422,000385,422,000
Capital subscris varsat-385,422,400-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv8,808,029,0008,832,881,0008,396,569,000
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-5,568-

Contul de profit si pierderi

31-Mar-202030-Jun-202030-Sep-2020
Venituri Din Exploatare - total1,413,553,0002,211,874,0003,003,695,000
Alte venituri din exploatare18,121,00013,978,00017,439,000
Cifra de afaceri neta1,430,329,0002,193,365,0002,918,424,000
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor-34,897,0004,531,00032,017,000
Cheltuieli de Exploatare -total729,067,0001,283,025,0001,884,121,000
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante22,287,000--6,824,000
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale132,707,000271,152,000435,781,000
Alte cheltuieli de exploatare403,181,000617,011,000859,500,000
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)4,615,00010,758,00013,682,000
Cheltuieli cu materii prime si materiale 15,803,00028,679,00042,036,000
Cheltuieli cu personalul150,474,000355,425,000539,946,000
Rezultatul Din Exploatare684,486,000928,849,0001,119,574,000
EBITDA---
Venituri Financiare -total-22,689,000-
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total4,233,0008,483,00012,723,000
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -4,233,00014,206,000-12,723,000
Rezultatul curent680,253,000943,055,0001,106,851,000
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar--0
Venituri Totale1,413,553,0002,234,563,0003,003,695,000
Cheltuieli Totale733,300,0001,291,508,0001,896,844,000
Rezultatul Brut680,253,000943,055,0001,106,851,000
Impozit pe profit108,348,000142,215,000164,906,000
Alte impozite---
Rezultat Net571,905,000800,840,000941,945,000

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)