Date financiare COTE - CONPET SA Ploiesti

Actiuni COTE
Date Financiare COTE
Dividende COTE

Bilant contabil

30-Jun-202030-Sep-202031-Dec-2020
Active imobilizate-total497,530,365506,311,671514,575,174
Imobilizari corporale485,252,000494,281,971501,274,554
Imobilizari financiare1,316,4311,457,4051,111,922
Imobilizari necorporale5,170,3804,720,4356,434,719
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total245,568,094245,528,088244,767,893
Casa si conturi la banci194,708,316196,967,661198,257,332
Creante40,239,57038,309,24640,091,498
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri8,908,9699,179,3745,816,255
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans1,711,2391,071,807602,808
Total Activ743,098,459751,839,759759,343,067
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt95,763,34187,325,69781,427,131
Comerciale53,855,99827,224,62522,520,683
Financiare41,907,34311,988,059-
Active circulante nete / datorii curente nete178,345,159--
Datorii Pe Termen Lung19,696,01419,386,50322,296,029
Comerciale16,825,026--
Financiare2,870,9882,582,8392,431,986
Venituri in Avans1,018,066988,417963,552
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli39,787,70539,644,28242,367,644
Capitaluri proprii -total626,621,038644,139,142654,656,355
Capital social28,569,84228,569,84228,569,842
Capital subscris varsat28,569,842--
Rezerve din reevaluare19,689,386--
Total Pasiv743,098,459751,839,759759,343,067
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)1,551--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-202030-Sep-202031-Dec-2020
Venituri Din Exploatare - total220,478,850334,367,754447,610,988
Alte venituri din exploatare16,442,96130,358,52540,682,651
Cifra de afaceri neta204,035,889304,009,229406,928,337
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total187,094,012281,854,729385,894,744
Ajustari privind provizioanele281,342137,919289,367
Ajustari de valoare privind activele circulante-21,953-26,445-275,995
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale24,506,20237,069,13048,987,896
Alte cheltuieli de exploatare80,319,740119,303,045168,233,850
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 2,303,6773,883,8696,100,497
Cheltuieli cu personalul79,705,004121,487,211162,559,129
Rezultatul Din Exploatare33,384,83852,513,02561,716,244
EBITDA---
Venituri Financiare -total3,718,0925,027,4426,122,271
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total262,550585,357520,712
Cheltuieli privind dobanzile-512,681444,228
Rezultatul Financiar 3,455,5424,442,0855,601,559
Rezultatul curent36,840,38056,955,11067,317,803
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale224,196,942339,395,196453,733,259
Cheltuieli Totale187,356,562282,440,086386,415,456
Rezultatul Brut36,840,38056,955,11067,317,803
Impozit pe profit5,427,5608,438,6829,194,540
Alte impozite-369,095-429,401-780,789
Rezultat Net31,781,91548,945,82958,904,052

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 71% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)