Date financiare CMF - COMELF S.A.

Domeniu: Masini unelte
Actiuni CMF
Date Financiare CMF
Dividende CMF

Bilant contabil

31-Mar-201930-Jun-201930-Sep-2019
Active imobilizate-total90,871,85988,888,87687,972,048
Imobilizari corporale90,334,14188,408,99887,516,444
Imobilizari financiare---
Imobilizari necorporale537,718479,878455,604
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total77,594,35273,513,88971,795,111
Casa si conturi la banci3,553,2635,016,9605,850,129
Creante66,303,07863,112,44960,633,660
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri7,320,2335,005,6635,170,209
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans417,778378,817-
Total Activ168,466,211162,402,765159,767,159
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt73,240,76672,111,97469,237,527
Comerciale-73,292,55837,733,00434,795,927
Financiare51,79234,378,97034,441,600
Active circulante nete / datorii curente nete-2,270,261-
Datorii Pe Termen Lung12,500,67618,631,11018,371,710
Comerciale12,483,95516,664,90117,184,560
Financiare16,7211,966,2091,187,150
Venituri in Avans8,648,8728,258,065-
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli1,457,6791,437,2221,404,216
Capitaluri proprii -total72,618,21871,659,68172,157,922
Capital social13,036,32513,036,32513,036,325
Capital subscris varsat-13,036,325-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv168,466,211162,402,765159,767,159
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-797-

Contul de profit si pierderi

31-Mar-201930-Jun-201930-Sep-2019
Venituri Din Exploatare - total40,454,45477,780,457110,950,889
Alte venituri din exploatare450,5131,446,3436,943,344
Cifra de afaceri neta40,003,94176,334,114104,007,545
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total38,955,448-74,996,911107,269,585
Ajustari privind provizioanele-48,67369,12913,237,679
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale1,828,853-3,662,1405,497,157
Alte cheltuieli de exploatare7,357,590-14,349,045-
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)6,374-6,3746,374
Cheltuieli cu materii prime si materiale 17,542,469-32,785,34146,842,689
Cheltuieli cu personalul12,268,835-24,263,14035,687,436
Rezultatul Din Exploatare1,499,0062,783,5463,681,304
EBITDA---
Venituri Financiare -total1,213,6231,654,1671,885,274
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total1,672,2222,329,4312,901,047
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -458,599-675,264-1,015,773
Rezultatul curent1,040,4072,108,282-
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale41,668,07777,780,457112,836,163
Cheltuieli Totale40,627,670-75,672,175110,170,632
Rezultatul Brut1,040,4072,108,2822,665,531
Impozit pe profit160,551285,621338,238
Alte impozite---
Rezultat Net879,8561,822,6612,327,293

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)