Date financiare CERE - CERAMICA SA IASI

Actiuni CERE
Date Financiare CERE
Dividende CERE

Bilant contabil

31-Dec-201131-Dec-201231-Dec-2013
Active imobilizate-total131,201,512117,018,863105,770,310
Imobilizari corporale131,071,926116,952,340105,510,481
Imobilizari financiare27,05736,83441,472
Imobilizari necorporale102,52929,689218,357
din care: Terenuri si constructii56,725,17153,441,44051,735,980
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total25,241,39327,278,14725,390,228
Casa si conturi la banci7,761,6683,958,4761,148,384
Creante2,758,5451,800,2304,907,349
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri14,589,17721,492,69719,115,819
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans863,441863,5691,169,996
Total Activ157,306,346145,160,579132,330,534
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt27,344,31128,256,25215,488,874
Comerciale6,789,0925,397,2346,537,225
Financiare20,555,21922,859,0188,951,649
Active circulante nete / datorii curente nete-1,239,477-114,53611,071,350
Datorii Pe Termen Lung15,312,79942,1150
Comerciale193,762--
Financiare15,119,037--
Venituri in Avans165,050160,088149,621
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli1,091,9661,098,3361,007,564
Capitaluri proprii -total113,392,220115,603,788115,684,475
Capital social57,124,98457,124,98457,124,984
Capital subscris varsat---
Rezerve din reevaluare3,101,8042,098,2611,995,875
Total Pasiv157,306,346145,160,579132,330,534
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)---

Contul de profit si pierderi

31-Dec-201131-Dec-201231-Dec-2013
Venituri Din Exploatare - total75,022,77574,659,34269,393,605
Alte venituri din exploatare6,170,1264,122,594193,961
Cifra de afaceri neta68,841,06563,955,98972,198,187
Productia capitalizata10,2694,1230
Variatia stocurilor1,3156,576,636-2,998,543
Cheltuieli de Exploatare -total68,531,25270,349,29868,697,095
Ajustari privind provizioanele-462,5236,371-90,771
Ajustari de valoare privind activele circulante21,34671,9453,004
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale14,520,86114,105,20712,753,587
Alte cheltuieli de exploatare17,920,63517,391,31817,663,051
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)720,922857,567517,390
Cheltuieli cu materii prime si materiale 24,494,54226,836,28526,770,256
Cheltuieli cu personalul11,315,46911,080,60511,080,578
Rezultatul Din Exploatare6,491,5234,310,044696,510
EBITDA---
Venituri Financiare -total3,703,6661,820,5741,122,358
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total4,911,0033,277,9691,496,129
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -1,207,337-1,457,395-373,771
Rezultatul curent5,284,1862,852,649322,739
Venituri extraordinare000
Cheltuieli extraordinare000
Rezultatul extraordinar000
Venituri Totale78,726,44176,479,91670,515,963
Cheltuieli Totale73,442,25573,627,26770,193,224
Rezultatul Brut5,284,1862,852,649322,739
Impozit pe profit907,481641,081242,052
Alte impozite---
Rezultat Net4,376,7052,211,56880,687

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)